Statistinė programinė įranga: „Data Mining“ ir „Graphics and Data Visualization“

Paskelbė audra Laikas 10:17 AM Data May 9, 2018

Bendrinti:


Duomenų gavyba („Data Mining“)

Duomenų gavyba yra statistikos ir informatikos sintezė. Statistiniai metodai naudojami išgauti žinias iš didelių duomenų rinkinių („Big Data“). Yra du pagrindiniai būdai:

Neprižiūrimas mašininis mokymasis („Unsupervised learning“) bando rasti struktūras dideliuose duomenyse. Tai padeda daugeliu atvejų, pvz., verslo poreikiams (pvz., „Business Intelligence“ srityje), rinkos segmentavimui, aptikti neatitikimus ir rizikos veiksnius.

Prižiūrimo mašininio mokymosi („Supervised learning“) atveju duomenų mokslininkai sutelkia dėmesį į tai, kaip parengti geras problemos prognozes. Tai gali būti, pvz., sukčiavimo aptikimas, optinis simbolių atpažinimas (OCR). Dažniausiai naudojami metodai yra sprendimų medžiai (CART, MARS), dirbtiniai neuroniniai tinklai, ansamblio modeliai ir daugelis kitų. Prižiūrimas mokymasis taip pat naudojamas verslo poreikiams (pvz., „Business Intelligence“ srityje).

Tokios programinės įrangos pavyzdžiai: allclear_productshot.png„allClear 2013 Combined“, cart_productshot.png„CART 6 - Basic“, mars_productshot.png„Mars 3 - Basic“ ir t.t.

 

Grafika ir duomenų vizualizacija („Graphics and Data Visualization“)

Statistiniai grafikai yra viena iš svarbiausių duomenų mokslininko priemonių. Paprastai kiekviena duomenų analizė prasideda tiriamąja duomenų analize („Explorative Data Analysis“), kas paprastai sakant ir yra duomenų vizualizacija. Šis žingsnis bando nustatyti aiškius duomenų ryšius, nukrypimus ir padeda kurti hipotezes. Žinoma, tai nėra vienintelis statistinių diagramų taikymas. Grafikai naudojami kaip priemonė pristatyti ir paaiškinti rezultatus. Mokslinė grafika aiškesnė nei tūkstantis žodžių.

Tokios programinės įrangos pavyzdžiai: logo_prism.jpg„GraphPad Prism 7“,              deltagraph_productshot.jpg„DeltaGraph 7“, sigmaplot13box300.jpg„Sigmaplot 14“ ir t.t.

 

Sudomino? Kreipkitės Jums patogia forma - stengsimės atsakyti į bet kokius Jūsų klausimus.